Získáním leadů vše teprve začíná

Svěřte CRM Pipedrive nejen jejich generování, ale i lead scoring a přestaňte ztrácet čas s leady, které nemají potenciál.

Marketing a CRM Pipedrive
Lead scoring: bodujte a zabodujte

Leadem vše teprve začíná. Jakmile se vám u někoho podaří probudit zájem o vaše služby nebo produkty, začněte se zajímat i vy o něj. CRM Pipedrive svěřte nejen generování leadů, ale i lead scoring a neztrácejte čas s leady, které nemají potenciál.

Kvalifikace leadů a práce s nimi

Jste ve fázi, kdy máte nasbírané leady, víte, odkud přišly, a můžete je přiřadit některému ze svých obchodníků. Ten zákazníka kontaktuje, ale obchod nevyjde. I taková je bohužel každodenní realita v marketingovém světě.

Nejen v případě, kdy máte velké množství potenciálních zákazníků, je třeba leady ohřívat a prioritizovat ty, u nichž je vyšší šance, že si nakonec plácnete.


Pipedrive lead scoring

Abyste věděli, na které leady zaměřit svou pozornost, využijete Pipedrive CRM lead scoring. Vše funguje na principu udělování bodů za aktivity, které leady vykazují. Leady s nízkým počtem bodů můžete pustit z hlavy, zatímco ty, které získávají vyšší počet, se pravděpodobně promění ve vaše reálné zákazníky.

Pipedrive se u leadů zaměřuje na opakované návštěvy webu, zobrazení ceníku, kliknutí na PPC reklamy nebo třeba souhlas s odběrem newsletteru. Za jakoukoliv aktivitu lead získá bodové ohodnocení. Po dosažení určitého počtu bodů se lead v CRM překlopí do aktivity obchodníka.


Pipedrive a BizMachine nebo Merk

Začněte tím, že si o leadu zjistíte co nejvíce dodatečných informací. Ty nejužitečnější vám poskytnou databáze jako Bizmachine nebo třeba Merk. O poptávajícím se dozvíte, jaký měl obrat za poslední rok, kolik má zaměstnanců a poboček nebo jestli firma roste. Do Pipedrive CRM se propíše, kolik tímto firma získává „bodů“. Váš obchodník se pak zaměří na takové kontakty, které CRM vyhodnotí jako relevantní.

TIP: Čím více toho o potenciálním zákazníkovi zjistíte, tím více vzroste pravděpodobnost obchodu.


Cold mailing v Pipedrive

Pokud bylo síto databází příliš husté a leady nezískaly dostatek bodů, zaměřte se na e-mailing. V podstatě máte 3 možnosti:

Newslettery – novou funkcí Pipedrive CRM je možnost vytvářet a posílat newslettery. Vše tak zvládnete v jednom nástroji a ušetříte za služby českých či zahraničních poskytovatelů. CRM jej bude potenciálnímu zákazníkovi zasílat tak dlouho, dokud nevzroste počet jeho bodů.

Hromadné e-maily – Pipedrive umožňuje velmi pokročilé filtrování. Vyberte si specifickou skupinu zákazníků a pošlete jim informace o novém produktu, který by se jim mohl hodit. Na rozdíl od newsletterů jsou hromadné e-maily zacílené a většinou jednorázové.

Sekvenční e-maily – v Pipedrive CRM si předpřipravíte sadu e-mailů, které systém automaticky rozesílá relevantním kontaktům v průběhu např. týdne, dokud zákazník nezareaguje (pravděpodobnost odpovědi na první cold mail je jen 1–2 %, na ten pátý už se ale blíží 30 %). Zákazníkovy aktivity Pipedrive vyhodnocuje: uděluje body za otevření nebo kliknutí. Ve chvíli, kdy bude bodů dostatek, Pipedrive přiřadí aktivitu obchodníkovi a ten takto předehřátý lead kontaktuje.

TIP: Není třeba psát pro každého zákazníka celý e-mail od začátku, Pipedrive nabízí šablony s vnořenými poli.


Domlouvač schůzek

Přišla už chvíle na osobní setkání? I zdlouhavé domlouvání schůzek může obchodníky zdržet od důležitější práce. Přitom stačí, když zákazníkovi pošle své časové možnosti a ten si vybere časový slot, který se mu hodí. Jakmile si schůzku zamluví, přiřadí se tato aktivita obchodníkovi, kterému se rovnou objeví v kalendáři, a v CRM i k danému obchodnímu případu.

Vyhodnocování marketingových aktivit

Pipedrive CRM nesleduje jen množství leadů, ale také jejich kvalitu. Díky vedení zdroje leadů budete mít přehled, odkud k vám proudí nejvíce obchodních případů (jestli je to PPC, cold maily, events nebo něco jiného). Také si vyhodnotíte, jak úspěšná je zvolená forma propagace – pokud nefunguje podle vašich představ, jednoduše ji zrušíte nebo vyladíte.

Zajímá vás toho o CRM víc?

Zavolejte si s Lukášem Michalčinem - obchodníkem, který ví, jak na to.


Mohlo by vás také zajímat:

Proč máte líné obchodníky? A jak to dělají úspěšné firmy?

Proč máte líné obchodníky? A jak to dělají úspěšné firmy?

Myslíte, že máte líné obchodníky? Možná ano. Ale co když ne? Podívejte se, jak obchod řídí úspěšné české firmy.

Jak dlouho trvá zavedení Pipedrive CRM do firmy?

Jak dlouho trvá zavedení Pipedrive CRM do firmy?

Kolik času si musíte připravit na zavedení CRM do firmy? U Pipedrive to není zas tolik, ale nějaký čas to bude trvat. Podívejte se, jak asi dlouho.

Novinka v Pipedrive: Automatické přiřazování dealů

Novinka v Pipedrive: Automatické přiřazování dealů

Nezdržujte nové poptávky - nechte je přiřadit tomu správnému obchodníkovi nebo týmu. Zvýšíte pravděpodobnost uzavření obchodu.