Hlavní rozdíly ClickUp vs Freelo
Flexibilita a škálovatelnost
Freelo má strukturu projekt → to-do → úkol jasně danou, což může menším týmům vyhovovat. Vhodné může být toto rozdělení především v situaci, kdy tým nemá moc projektů. Jeho výhodou je přehlednost a jednoduchost, která umožňuje rychlé zorientování i méně technicky zdatným uživatelům.
Obrázek: Freelo – struktura projektu
ClickUp se pyšní sofistikovanější hierarchií: workspace => space => folder => list => task. Přičemž každý space si můžete představit jako jedno oddělení, které si procesy a styl práce může nastavit nezávisle na ostatních podle toho, jak mu to vyhovuje.
Obrázek: ClickUp – struktura projektu
Zároveň si v ClickUp můžete vybrat z široké škály typů zobrazení pro jednotlivé složky a listy: list, board, gantt, calendar, timeline, mind map, table.
Obrázek: ClickUp – typy zobrazení
Automatizace
Ve Freelo je možné nastavit základní opakování úkolů, notifikace či komentáře. Nabízí také integraci s Make, tudíž je možné automatizace nastavit skrze tuto platformu. To může být naprosto dostačující pro menší týmy, které nepotřebují složitější scénáře nebo interní vývoj.
ClickUp oproti tomu ale nabízí vlastní zabudované automatizace bez nutnosti kódování a propojování s dalším softwarem. Scénáře se potom spouští na základě stavu, data, komentáře, priority, apod. Pokud by integrované automatizace, které mají svá omezení, nestačily, je ClickUp také kompatibilní s nástroji jako Zapier či Make. Zároveň můžete nástroj propojit s GitHub, Google Suit či Slack.
Obrázek: ClickUp – automatizace
Freelo má v nabídce jednoduché štítkování projektů či úkolů, pokud ale přijde na strukturu dat, má omezené možnosti. Na druhou stranu jeho systém je díky tomu rychlejší na implementaci a méně zahlcující pro uživatele, kteří hledají jednoduchost.