Skoncujte s ručním přepisováním dat

Aktualizace: 20. pro 2018

Přišla nová poptávka. Paráda. Honem ji zadat do CRM. Jen co vyplním a rozešlu nabídky. A mám už k vytvoření reportu pohromadě všechna data?


Příklad scénáře vytvořeného v Integromatu. Zdroj: Intergomat.com

Pokud trávíte alespoň část svého pracovního dne přepisováním údajů, asi jste si už párkrát pomysleli, že byste se bez toho klidně obešli. Když už data na jednom místě máte, vážně není nutné je kopírovat nebo vypisovat znovu. Stačí jen propojit místa, kde data potřebujete mít. A právě s tím vám pomůže platforma Integromat.


Jak to funguje? Na Integromatu najdete desítky aplikací, které jsou k propojení připravené pro kohokoliv. Pokud jste zrovna vaše nástroje v seznamu nenašli, nezoufejte, protože v něm stále přibývají další a s trochou úsilí navíc lze propojit i spoustu dalších webových služeb.


Integromat s těmito aplikacemi umožňuje vytvářet tzv. scénáře, které jsou grafickým znázorněním toho, jak má propojení podle vašich představ fungovat. Na vás už je jen nastavit si pravidla, tedy co a kdy se bude v aplikacích dít.


Měsíční poplatek spojený s využíváním platformy se liší podle tarifu. Při jeho volbě rozhoduje, jaký objem propojení chcete přes Integromat nastavovat i jak často se mají vaše scénáře spouštět. Dostupná je také varianta zdarma, díky které si můžete vše nejprve prohlédnout a nastavování vyzkoušet.


SCÉNÁŘ V 6 KROCÍCH


Pojďme si nastavení ukázat na jednoduchém propojení aplikací Spotify a Slack. Řekněme, že máte s kolegy ve Spotify založený společný playlist, do kterého přidáváte své oblíbené písničky pro chystaný vánoční večírek. Hodilo by se vám mít přehled o tom, kdo, kdy a jakou píseň přidal, aniž byste to museli neustále ve Spotify kontrolovat. Nastavíme si proto upozornění na nově přidané skladby do Slacku.

Scénář pro hlídání scénáře ve Spotify a vytváření zpráv ve Slacku. Zdroj: Integromat.com
  1. Nejprve vyplňte krátkou registraci.

  2. Pro náš případ už v Integromatu existuje šablona scénáře, která nám ušetří trochu času. Klikněte na Vytvořit scénář ze šablony.

  3. Klikněte na ikonu Spotify. Vyplnit je třeba pole „Spojení“ a „Playlist“. Spojením je myšleno připojení právě k vašemu účtu na Spotify. Klikněte na přidat a k účtu se přihlaste. Pak už jen vyberte playlist, do kterého s kolegy písně přidáváte.

  4. V dalším zobrazeném okně si vyberete, odkdy má scénář fungovat.

  5. Totéž nastavte pro Slack – v poli „Spojení“ se přihlaste a následně upřesněte kam přesně chcete upozornění dostávat.

  6. A to je vše – gratulujeme k vytvoření prvního scénáře! Vlevo dole pak najdete možnost vše spustit buď jednorázově, nebo ve zvoleném intervalu.


PROPOJTE SVÉ SYSTÉMY


Ovládání Integromatu je velmi intuitivní, a tak se do propojování aplikací můžete pustit klidně sami, i když se za IT experta zrovna nepovažujete. Integrací aplikací jde zefektivnit široké spektrum vašich činností, ve kterých se teď potýkáte se zbytečnou administrativou – od reportingu přes fakturace a vyplňování smluv, po komunikaci s klienty.

Propojování složitějších systémů, jako např. CRM, je samozřejmě o něco náročnější. Chcete-li si ušetřit čas strávený hledáním správného nastavení a možná i pár vytrhaných vlasů, nechte to nás. Dejte nám vědět, jaké jsou vaše potřeby, a my už vše vymyslíme a nastavíme za vás. Napište nám přes kontaktní formulář, nebo rovnou zavolejte na +420 773 660 828, kde si vás věčně usměvavá Adéla ráda vyslechne a domluví s vámi, čím začneme.