Pro obchodní ředitele: Jaký software použít, když prodáváte online z domova?

Vybrali jsme pro vás nástroje, které pomůžou vám a vašim obchodníkům při současné situaci.


Je čas začít prodávat online. Tady máte pár tipů, jak začít.


Vyhledávání nových příležitostí


1) BizMachine


Bizmachine Prospector je databáze firem s rozšířenými údaji - data obohacují o informace z těchto rejstříků: ARES, ČSÚ, Živnostenský rejstřík, finanční výsledky.


BizMachine vám pomůže vyhledat správnou obchodní příležitost. Stačí vyfiltrovat potenciálního zákazníka podle údajů jako je obrat, počet zaměstnanců, počet poboček a další.


Více o Bizmachine ZDE


2) LinkedIn


Když už vyhledáte firmu, kterou chcete oslovit, najděte i správnou osobu. K tomu slouží LinkedIn - profesionální sociální síť.


Na LinkedIn naleznete vybranou firmu a zobrazíte si všechny její zaměstnance (kteří mají zde profil). Díky tomu se dozvíte, kdo je ta hlavní osoba v nákupu, marketingu, financích či obchodě.


LinkedIn vám navíc umožní i danou osobu rovnou kontaktovat prostřednictvím krátké zprávy.


Více o LinkedInu ZDE


Řízení obchodního týmu


3) Pipedrive CRM


CRM Pipedrive je vytvořené pro obchodníky, od obchodníků.


Pokud potřebujete efektivně řídit obchodní tým na dálku, tak si s posíláním excelu nevystačíte. Pipedrive CRM vám nabízí přehled o vašich obchodnících.


Pro obchodníky je zase jednoduchá obsluha a přehlednost, takže CRM využívají. Toto CRM je také místem, kde obchodníci plánují své další aktivity. A díky zadaným údajům a splněným aktivitám můžete lépe řídit celý obchod.


V neposlední řadě oceníte veškerou komunikaci se zákazníkem na jednom místě. Obchodníci se tak mohou zastoupit i v době nemoci či nepřítomnosti.


Více o Pipedrive ZDE


4) Slack


Aplikace určená k týmové komunikaci prostřednictvím internetu. Podobné, jako facebook messenger nebo outlook.


Chatujte se svými kolegy, posílejte dotazy nebo sdílejte dokumenty. Vše na jednom místě.


Slack navíc může fungovat jako místo pro posílání notifikací o nové zakázce, informací o novinkách ve firmě nebo třeba o spuštění nové služby.


Více o Slacku ZDE

Schůzky a komunikace


5) Whereby


Potřebujete se rychle spojit s klientem, ale nechcete si nic instalovat a ani se někde registrovat? Online schůzky na dálku přes Whereby jsou ideálním řešením.


K hovorům se dokážete připojit prakticky okamžitě, po kliknutí na link. Při hovoru můžete sdílet obrazovku a používat chatové okénko.


Nemusíte mít strach, vaše videokonverzace a chat se nikde neukládá ani neeviduje.


Více o Whereby ZDE6) Loom


Velmi jednoduchý nástroj pro tvorbu videí. Ušetřete si čas psaním složitých a dlouhých zpráv.


Pošlete místo nudného dlouhého emailu krátký video pozdrav. Nebo natočte ukázku vašeho produktu či služby spolu s tím, jak ji potenciální zákazník využije.


Příjemce videa si jej může několikrát přehrát. Veškeré statistiky vidíte a můžete na ně reagovat. A co je lepší než to, že zavoláte zákazníkovi, až si skutečně váš email přečte, tedy pardon zhlédne video?


Více o Loomu ZDE


Potřebujete s něčím poradit? Ozvěte se nám na davame@davame.cz nebo na +420 773 660 828 a my vám rádi pomůžeme.