Pipedrive: Identifikujte potenciální zákazníky z vašeho webu

Pipedrive představil nový doplněk, který umožňuje identifikaci návštěvníků vašeho webu. Nově lze sledovat, kdo vaši webovou stránku navštívil, kolik na ní strávil času i odkud se na váš web dostal. Návštěvník webu přitom nemusí vyplnit žádný kontaktní formulář ani komunikovat s chatbotem.


Jak to funguje?

Funkce „Web Visitor“ dokáže nejen odhalit identitu organizace, která váš web navštívila, ale dokáže také poskytnout veřejně dostupné kontaktní informace. Vyhodnotí také, kde se o vás daný uživatel dozvěděl a kolik času na webu strávil. To vše je možné díky IP adrese webového návštěvníka.Jaký to má přínos?

Kromě poskytnutí již zmíněných kontaktů „Web Visitor“ vyhodnotí, co jednotlivé návštěvníky na vašem webu nejvíce zaujalo. Díky tomu můžete lépe pochopit jejich obchodní záměry a oslovit potenciální klienty se správně formulovanou nabídkou.


Funkce je přínosná také u organizací, které již mezi svými Pipedrive kontakty máte. Představte si situaci, kdy máte zákazníka, se kterým se komunikace nikdy nedobrala závěru.


Díky nové funkci zjistíte, že tento kontakt navštívil váš web a dokážete přesně vyhodnotit, co tento člověk hledá. V tu chvíli se můžete ozvat s konkrétní nabídkou a obchodní proces dotáhnout do konce.

V neposlední řadě je funkce užitečná také pro marketingové kampaně nebo optimalizaci webového obsahu.Jak můžu doplněk „Web Visitor“ aktivovat?

Doplněk aktivujete ve svém Pipedrive v sekci „Leads“. Zde najdete seznam dostupných „Add-ons“ a mezi nimi právě „Web Visitor“. Dále stačí, když si na svůj web nainstalujete skript pro sledování. Pipedrive v tuto chvíli může začít s identifikováním potenciálních klientů a jejich chováním na vašem webu.


Jaká je cena nového doplňku?

„Web Visitor“ mohou využívat uživatelé všech typů licencí Pipedrive. Za doplněk se platí zvlášť a cena se odvíjí od počtu identifikací.Nevíte si rady se spuštěním funkce "Web visitor"? Kontaktujte nás na davame@davame.cz nebo na +420 773 660 828 a my vám se vším rádi poradíme.