Rychlý prodej nemovitosti - kupce už dávno máte

Pro jednu realitní kancelář jsme připravili systém, který výrazně zkracuje délku prodeje nemovitosti. Makléř přitom dělá méně práce. Nevěříte?

V rámci projektu digitalizace realitní činnosti jsme narazili na zásadní věc. Málokterá realitní kancelář používá CRM systém, neboli systém pro řízení vztahu se zákazníky.

V našem případě jsme implementovali CRM systém do realitní kanceláře. Rovnou tak získali přehled o tom, v jaké fázi se který obchod nachází. To ale nebylo vše.

Nábor nemovitosti je ta těžší část. To přiznáváme. Hlavně při současné situaci. Co se administrativy týká, tak ta leží spíše v druhé části - u prodeje. A tam bylo dost prostoru pro automatizace.

Hlavní automatizace prodeje

Výhodou CRM systému je, že v něm máte vedené všechny lidi, se kterými jste byli historicky v kontaktu. Máte tam prodávající. Máte tam kupující. Máte tam lidi, se kterými se vám nepodařilo (alespoň prozatím) udělat jakýkoliv byznys. Máte tam investory. Máte tam zájemce o konkrétní nemovitost.

A poslední dvě skupiny jsou skvělé pro rychlý prodej nemovitosti.

Jak to funguje

Když naberete nemovitost, tak systém automaticky vyfiltruje všechny zájemce, kteří o podobný typ nemovitosti (dle velikosti, typu, účelu, lokality, apod) mají zájem. Ať už je to 5 lidí nebo 5000 lidí. Všem se automaticky odešle informace, že jste nemovitost nabrali a že mají možnost dozvědět se více. Ještě předtím, než ji vystavíte na inzertním serveru.

Po odeslání se měří počet otevření emailu. Pokud si příjemce otevře email alespoň 5x, je velká pravděpodobnost, že o ni má zájem. V tu chvíli dostane makléř tuto informaci a může se pouze tomuto jednomu zájemci ozvat.

Krom toho je v odeslaném emailu tlačítko Mám zájem, ozvěte se mi. Pokud na něj adresát klikne, okamžitě dojde makléři SMS se jménem člověka, telefonním číslem a nemovitostí, o které se chce bavit.

Díky těmto třem krokům dokázala realitní společnost snížit dobu prodeje o 40 %. A pravidelně je navíc v kontaktu s lidmi, se kterými by nejspíš nikdy nebyla. To může generovat další obchody.

Další automatizace, které jsme u realitní společnosti dělali

  • Načtení dat z katastru nemovitostí
  • Načtení dat z obchodního rejstříku
  • Odesílání přání k narozeninám, svátku a Vánocům
  • Připomenutí zaplacení daně z nabytí a z nemovitosti
  • Automatické vytvoření zprostředkovatelské smlouvy
  • Automatické vytvoření kupní smlouvy

Rádi byste zavedli podobné automatizace i u vás ve firmě? Ozvěte se nám na +420 773 660 828 nebo na davame@davame.cz a my vám rádi poradíme.