Pro koho se hodí automatizace?

Pojem automatizace procesů je v České republice stále relativně nový, zato čím dál více populární. Pojďme si o nich dnes říct zase něco nového a jestli by se hodily třeba i vám. Automatizace procesů představují „robotický“ software, který nakonfiguruje existující aplikace k zachytávání a interpretaci v různých podnikových procesech. Jakmile se naučí chápat konkrétní procesy, může automaticky vykonávat transakce, manipulovat s daty, zahajovat reakce a podle potřeby komunikovat s dalšími systémy.

A pro koho se vlastně automatizace nejvíce hodí?

Pro všechny! Automatizace ušetří čas i lidem, kteří ještě pořád pracují v tabulkách a dělají si poznámky bokem na papír. V tomto případě můžeme hovořit o zefektivnění práce až o 50%. A skvěle se hodí také pro vás, co už je máte dávno napojeny. Vždy se dá totiž něco zlepšovat. Předem si vše dobře promyslete a ideálně si nechce poradit od odborníků. Člověk co se v zaběhlém procesu pohybuje každý den a je naučen rutinnímu postupu, totiž nikdy neuvidí všechny chyby v oblastech, které se dají zefektivnit.

Je nutné definovat své potřeby

Na začátku si zmapovat co a jak v každodenním procesu firmy chodí. Co funguje dobře, co hůře a jak by se to dalo udělat lépe. Stanovit si ten největší problém, který zabírá nejvíce času a u toho také začít. Úspory tam budou viditelné nejrychleji a vy velmi rychle poznáte, jak moc se investice do automatizací vyplatí.

Potom už jen vybrat tu správnou službu

Vybrat si tu správnou službu na provedení automatizací určitě nepodceňujte. Na ní potom stojí celá implementace a když nastanou komplikace, tak je to první věc, kterou začnete řešit. Proto vybírejte vždy kvalitní a ověřené služby. Jednou z možností jsou integrační platformy, jako je český Integromat. Ten má přímou podporu pro stovky aplikací a služeb. Dokonce si na něm můžete vytvořit i vlastní aplikaci.

“Integromat automatizuje procesy, které děláte ručně. Propojuje aplikace, přenáší a transformuje data. To vše neustále 24 hodin denně, bez nutnosti Vašeho zásahu. Pouze nastavte, co má dělat a nechte ho pracovat za Vás. Šetřete svůj čas!”
uvádí Integromat na svém webu

Díky modulům HTTP/SOAP a JSON se dokáže připojit téměř k jakékoliv webové službě, a to bez napsání jediného řádku kódu. Integromat používají společnosti z celého světa. Mají pro vás nachystaných stovky šablon, které můžete rovnou použít, nebo si je ještě upravit podle sebe.

Právě jste se rozhodli pro automatizace i u vás, ale nevíte kde začít? Neváhejte kontaktovat naši Adélu, konzultantku automatizací, která vám se vším ráda pomůže. Můžete jí zavolat na +420 773 660 828.