Připomeňte se zákazníkům - zvýšíte si tržby!

Získání zákazníků je nákladná činnost. O tom ví své hlavně eshopy. Nejen pro ně je tak důležité umět pracovat se zákazníkem i dále, po jeho prvním nákupu.

Úspěšnost prodeje současnému zákazníkovi se pohybuje kolem 60-70 %

https://www.clickz.com/are-ecommerce-customer-retention-strategies-improving/105454/ zatímco prodávat naprosto novým se pohybuje maximálně do 20 %.

Kdy ale vstoupit opět do kontaktu od posledního dealu. U každého produktu to je jiné. Obecné pravidlo obchodu je délka obchodního cyklu krát 3. Pokud vám prodej produktu trvá například 2 měsíce, tak se zákazníkovi ozvěte půl roku poté, co jste s ním udělali byznys.

Dalšími důležitými daty jsou výročí. Když se ozvete zákazníkovi alespoň jednou ročně (právě na výročí), vzbudíte dojem, že o zákazníka máte zájem. A třeba zrovna bude mít chuť něco kupovat.

Stejně tak narozeniny a svátky lidí, kteří od vás kupují - a to se týká hlavně B2B obchodu - zde nakupují pro firmy zase jenom lidé.

A jak to dělat, aby vám to nebralo tolik času? Nastavte si upozornění. Ať už ve svém CRM systému, nebo si ho nastavte přes Integromat. Ten vám vytvoří automaticky aktivitu, která vám telefonát připomene.

Také uděláte radost smskou k narozeninám či svátku. Stačí v Integromatu nastavit, aby automaticky odeslal sms vašemu zákazníkovi právě v jeho významný den. Díky tomu se možná stanete tím, který si vždycky vzpomene. A to v obchodě už něco znamená.