Hodí se Pipedrive pro realitní makléře?

Pipedrive je CRM od obchodníků pro obchodníky. A jedni z nejčastějších obchodníků využívající toto CRM jsou právě makléři. Proč tomu tak je? A opravdu se hodí Pipedrive pro realitní segment?

Jak funguje realitní byznys

Realitní makléř pracuje se dvěma skupinami lidí - ti, co chtějí prodat nemovitost (tzv. nábor/náběr nemovitosti) a pak lidé, kteří chtějí koupit nemovitost. Aby byl realitní makléř úspěšný, musí spojovat právě oba tábory. Díky tomu vznikne obchod a makléř získá provizi za prodanou nemovitost.

Nabírání nemovitosti

Makléř buď aktivně oslovuje lidi, kteří mají nemovitost, nebo dostává doporučení. V případě aktivního náboru nemovitosti potřebuje přehled o nemovitostech a musí vědět v jaké fázi se člověk nachází. U doporučení je potřeba sledovat stav obchodního případu. Obě varianty se dají řešit v Pipedrive v jedné pipeline neboli v jedné nástěnce.

Úkolem makléře je pak dostávat dealy z levé strany pipeline doprava. Polovina práce je pak hotová v případě nabrané nemovitosti a její vystavení na inzertních serverech.

Nákupčí do řady!

Druhou skupinou jsou lidi, kteří mají zájem nyní nebo v budoucnu kupovat nemovitosti. V takovém případě je dobré získávat kontakty na tuto skupinu osob a spravovat je. Nakupující můžou být ti, co právě prodali s makléřem původní nemovitost. Tato skupina lidí už je v Pipedrive, jelikož ji tam makléř zadal. 

Další lidi může oslovovat newslettery nebo například propagací na sociálních sítích. V takovém případě je dobré přidat k prezentaci nemovitosti nebo na web formulář, kde vyplní potenciální kupci, o jakou nemovitost mají zájem.

Spojení nabídky s poptávkou

Pokud makléř nabere nemovitost, může automatizovaně dát vědět lidem, které už má v CRM. Díky tomu může získat první zájemce ještě před tím, než nemovitost zveřejní. V Pipedrive si vyfiltruje potenciální kupce dle parametrů nemovitosti a následně jim pošle hromadný email s nově nabranou nemovitostí. A první zájemci se už můžou rovnou hlásit.

Díky jednoduchosti systému Pipedrive tuto záležitost zvládnou i začínající realitní makléři. V Dáváme rádi pomůžeme s nastavením i zaškolením.

A to není vše. Díky automatizacím v Pipedrive se můžou odesílat nabídky rovnou po náboru. Tento systém také ukládá veškerou emailovou a telefonní komunikaci s prodejci i kupujícími, takže makléř vždy ví, o čem s lidmi mluvil. V neposlední řadě si makléř může plánovat své aktivity, aby na nic neazpomněl.

Vyzkoušet Pipedrive