GDPR a automatizace

Taky na vás dopadla regulace EU o ochraně dat - tzv. GDPR? A máte řešení? Máte ošetřenou komunikaci se svými zákazníky?

Získejte souhlas, nastavte čas

U každého souhlasu, který získáte, si přidejte pole, do kdy souhlas platí. Nastavení času je klíčové.

Prodlužte dobu souhlasu

Jakmile přijde den, kdy by měl souhlas končit, je už pozdě. Ozvěte se svému zákazníkovi (například emailem) a požádejte o prodloužení souhlasu. Toto řešíme tlačítkem v emailu. Zákazník jen klikne a máte prodloužení souhlasu třeba na dalších 10 let. Email k prodloužení souhlasu by měl odejít alespoň 2 měsíce před skončením samotného souhlasu. Následně tak máte čas ještě reagovat, pokud vám zákazník prodloužení nepotvrdí - například odeslat ještě jeden připomínací email měsíc před skončením souhlasu.

Dobré odhlášení

Zákazník může kdykoliv svůj souhlas odvolat. Pozor na to, jakou cestou to udělá. Když vám zavolá, tak můžete zrušit souhlas například v CRM. Je ale nutné myslet na to, aby se v takovém případě zrušil jeho email i mailingovém systému (např. Mailchimp), který používáte.

Naopak pokud zruší svůj souhlas s komunikací prostřednictvím tlačítka UNSUBSCRIBE/ODHLÁSIT v newsletteru, je potřeba jej propsat i do CRM.

K oběma variantám odhlášení se dá dobře využít Integromat.com . Ten vám pohlídá, aby se vždy ta druhá akce stala - 24/7, nezávisle na lidech. Zároveň s ním můžete i ošetřit prodlužování souhlasu.

Pro zavedení automatizací nás neváhejte kontaktovat na +420 773 660 828 nebo na adela@davame.cz.